V oktobru smo na naši šoli gostili odlično razstavo z naslovom Pot knjige, od avtorja do bralca. Zgodba, zapisana v stripu avtorja Žige X. Gombača z ilustracijami Davida Krančana nas je popeljala v svet knjige z glavnim junakom, simpatičnim Knjižnim moljem. Razstava, katero je omogočila Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju z Bralnim društvom Slovenije, je bila za ogled na voljo štirinajst dni, učenci od prvega do devetega razreda pa so si jo ogledali skupaj z učitelji v avli drugega nadstropja pred šolsko knjižnico.

Učenci petih razredov so v zvezi z razstavo prejeli dva stripa (brošuri) z naslovom Pot knjige in Skrivnost izginulih črk, obiskal pa jih je tudi avtor Žiga X. Gombač in jim v svoji predstavitvi ob slikah pripovedoval tudi svoji dve zgodbi Adam in tuba ter Črno belo.

Razstava Pot knjige pred šolsko knjižnico v drugem nadstropju v Osnovni šoli Tržič.

Obisk pisatelja Žiga x. Gombača.

Zgodbo o Adamu in tubi najdete tudi v naši šolski knjižnici.

Črno belo, zgodba o beli družini, ki se je bala vsega črnega, dokler…