V tem šolskem letu smo se na naši šoli prvič udeležili projekta nacionalne izmenjave knjižnih kazalk, ki jo organizira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije.

Projekt je v osnovi namenjen povezovanju šol, šolskih knjižnic in učencev ter spodbujanju branja.

Naši učenci so ustvarjali kazalke ob prebranih zgodbah Kura ali jajce? poljskega avtorja Przemysława Wechterowicza in Moj očka slovenske avtorice in znane ilustratorke Lile Prap, poslali pa jih bomo našim, s strani zgoraj omenjene sekcije dodeljenim trem partnerskim šolam in sicer OŠ Litija, OŠ Preserje pri Radomljah in OŠ 8 talcev Logatec.

Pri projektu so sodelovali učenci 1.a, 2.a in 2.b razreda, učitelji Anže Haler, Daka Mikulandra, Petra Soklič, Nataša Indjić ter knjižničarka Sabina S. Mandelj.

Kazalke v slikah: