»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt, ki se ga na naši šoli sedmošolci udeležujejo že vrsto let. Tudi tokrat smo projektu namenili cel šolski dan, v katerem so učenci 7.a, 7.b in 7.c obiskali Splošno knjižnico Toneta Pretnarja, osvežili svoje znanje iskanja gradiva v vzajemnem katalogu COBISS, na koncu pa smo jim v šolski knjižnici pripravili tudi kviz, kjer so učenci preverili svoje znanje o že prej omenjenem katalogu COBISS in se preizkusili v iskanju gradiva v svoji šolski knjižnici (postavitev leposlovja in UDK sistem).

Za osnovnošolce je bila to leto izbrana knjiga pisatelja Vinka Möderndorferja Jaz sem Andrej, z ilustracijami Jureta Engelsbergerja.

Vsak učenec je prejel v dar knjigo z naslovom Jaz sem Andrej za svojo domačo knjižno polico.

Video: Jaz sem Andrej, Vinko Möderndorfer

In še nekaj utrinkov iz kulturnega dne v naši šolski knjižnici: