V tem šolskem letu bralci naše šole sodelujemo v projektu NAŠA MALA KNJIŽNICA. Ena od nalog je za mlade detektive in raziskovalce, ki so dobili posebno DETEKTIVSKO nalogo. Vsi skupaj moramo odgovoriti na spodnja zeloooo težka vprašanja, ki nam jih je zastavila pisateljica Janja Vidmar (mimogrede: pisateljica nas je že dvakrat obiskala in vedno nas je s svojim obiskom navdušila):

  1. Zakaj dobi Mojca čisto nove gojzarje?
  2. Kaj se zlaže Jan v primerjavi z Maticem?
  3. Zakaj je Jakob na kolesu hitrejši od Nine v lokomotivi?

Odgovore bomo našli v knjigah Janje Vidmar:

Matic in Blažka, Matic je kaznovan, Kekec iz 2.B, Prijatelja,  Moja Nina, Kebarie, Klovn iz Strahovskega dola, Potovanje groze, Matic je zaljubljen, Novo leto z modrim slončkom, Leteči krožnik na našem vrtu in Bučko Superga.

Mogoče bomo našli odgovore,  mogoče bomo izžrebani, mogoče nas čaka lepo presenečenje, mogoče …

Odgovore ČIMPREJ prinesite v knjižnico!!!